• hüzünlendiren fotoğraflar

  130.
  hüzünlendiren fotoğraflar
  9 ... devlerin aski
 • etek giyince güzel olduğunu sanan kız

  5.
  Ne kadar geniş skalada bir kesimi rahatsız ettiğinin farkında olmayan kızdır.

  Yahu güzellik dediğimiz şey zaten kişisel bi sanrı değil mi, o yüzden güzel "hissetmek" demiyor muyuz ne var bunda? E artık yettiniz ama. Hala kanırtana kadar bunu konuşmak, aynı noktada patinaj çekmek nasıl yormuyor bunu konuşalım daha ilginç. Patolojik bir vaka var belli.
  1 ... devlerin aski
 • sözlük yazarlarının itirafları

  169500.
  Sırf inadımdan gerçekten de kırk takla attım. Baya zormuş neden böyle bi deyim olduğunu anladım.
  1 ... devlerin aski
 • sevgiliyi aldatabilmek

  11.
  Sanıldığı aksine bir yetenek, beceri ya da efor gerektirmez. Aldatabilmek değil de dümdüz aldatmaktır o.

  Kar zarar hesaplamasıdır. bu süreçte Ahlaki değerlerin de yaptırım gücü yoktur bence. Yani ben aslında aldatırım da çok yanlış bir şey demez kimse. Aldatıyorsa zaten otokontrolü buna müsaade ediyordur. Aldatmıyorsa da gerek duymuyordur. Öyle üstüne çok namus, ahlak kasmaya gerek yok. Karşı tarafa yaşatılan özgüven ve özsaygı kaybı hakkındaysa diyebileceğim bir şey yok. Sabır.
  3 ... devlerin aski
 • anın görüntüsü

  28740.
  Yenge kime kızdın acabaasdff.

  anın görüntüsü
  3 -1 ... devlerin aski
 • 3 kelime ile üzücü bir şeyler yaz

  832.
  (bkz: her şey duygusal)
  ... devlerin aski
 • 24 kasım öğretmenler günü

  469.
  Kutlu olsundur.

  ilkokula giderken yazdığımız mektupları verdiğimiz öğretmenimizin teneffüste diğer öğretmenlere "eskisi gibi hediye gelmiyor hiç x hocaya şöyle hediyeler geldi" diye yakınmasını duyunca travmalara gark olduğum gündür ayrıca. Al kırdın kırdın yani iyi halt ettin helal olsun. Yine de kutlu olsun.
  1 ... devlerin aski
 • kuran pdf dosyasını silmek

  6.
  Münafıklarda hafif bir sırıtışa sebep olabilir.

  Şaka maka bence başlık güzel ama üstüne espri kaldırmıyor. Tek sıkımlık gülüp geçmelik. Zorlamaya gerek yok yani. Hemen veriyorum şukunu güzel kardeşim. Nice.
  3 -1 ... devlerin aski
 • nasıl birisiniz

  66.
  Very good.
  1 ... devlerin aski
 • askere gitmemek için bilerek çürük raporu almak

  17.
  Erkekliğine zeval getirmektir.

  Şu cümlenin kendisi zaten hiçbir açık kapı bırakmıyor ki. Özellikle "bilerek" diye vurgulanıyor bir kere; raporun adı niye çürük diye nasıl sorgulayacaksın. Vallahi ben üzülüyorum kendisine dayatılan birtakım görevlere Pavlov'un köpeği gibi salyalarını akıtarak koşa koşa gidenlere. toplumsal cinsiyet rollerini ancak böyle kanıtlayanlar, "adam" olanlar, vatanın "namusuna" sahip çıkanlar... Karşılığında aferin alıyorsunuz zaten, kabul görüyorsunuz toplumda daha ne istiyorsunuz anlamıyorum. E bari bu kabulü gerek görmeyenleri rahat bırakın, hatta bırakın bu "şeref" sadece size nail olsun nedir yani. Herkes aynı düşünmek zorunda değil, herkes aynı şeye inanmak zorunda değil, herkes sorgusuz itaati tatmak için bu kadar hevesli olmak zorunda değil. Bir salın artık yahu.

  Peşin büdüt: Pavlov'un köpeği metaforuma alınan elime mum diksin arkadaşlar. Kişisel algılayıp "sensin köpek", "çelik ayna" gibi tepkilerinizi dinledikten sonra olaysız dağılabiliriz.
  ... devlerin aski
 • atm kullanmasini bilmeyen insan modeli

  13.
  Yatıracağı parayı atm'ye toplu vermek yerine para ekle butonuna basarak tek tek verir. beş yüz liradan sonra arka sıralar kıpır kıpır olur ve artık daha fazla dayanamayan bir vatandaş sinirli sinirli "aynı anda koyabilirsiniz öyle de alıyor" der. Zaten yan koyması gereken parayı dikine koyarak yerleştirmeye çalışan kişi bin bir özür minnetle bilmediğini, bu bankanın atmsini ilk kez kullandığını söyler ama nafiledir. Sıra artmıştır bir kere. Öfleyen bakışlar eşliğinde omzu düşük bir şekilde uzaklaşır oradan. Bir kez daha tahammül sınırı iki dakikadan sonra error veren bir topluluk tarafından duygusal baskıya maruz bırakılır.

  Bu arada Tabii ki kendimden bilmiyorum. Ben değil bi arkadaşım, ayy-nen.
  ... devlerin aski
 • yazarların sevgilisini telefona kaydettiği isimler

  11.
  Ad ve soyad işte. Özellikle dışarıda telefonum çaldığında "hatun, kociş, yok efendim minnoşumun tontoşu" arıyor gibi ifadeler bize ters kardeş. Normal düz ad soyad neye yetmiyormuş. Bu arada biz kim bilmiyorum. Durup dururken yükseldim yine. Yazarken elimde tesbih varmış gibi hissettim olmadı hiçasd.

  Evet şey o şekkil yazar ben bu şekkil yazarım kişisel tercih der konuyu kaparım hadi hayırlı forumlar.
  2 ... devlerin aski
 • düşün ki o bunu okuyor

  684.
  Düşün ki ona özelden ulaşamayacak kadar uzaksın. Hatta ulaşsan yüzüne edecek tek bir lafın yok. Çünkü aslında derdin onun burayı okuma ihtimali değil, sadece kafa sesinle defalarca kez prova ettiğin bir monoloğun peşindesin.

  Düşün ki o bir insan bile değil. Ortak anlaşabileceğiniz sembolik bir sistem yok. Senin özene bezene yan yana dizdiğin kelimeler onun için anlamsız şekillerden ibaret. Cümlelerin onunla aranda yatan boşlukta asılı kalan bulutlar gibi. Sanki atlasan üstünde zıplayabilecekmiş gibi gerçek, ama elinle şöyle bir sıksan öylece kalakalırsın. Bu iletişim kopukluğunun can sıkıntısı içinde huzursuzca kıpırdanmaktasın. Bırak parmakların kendi başlarına biraz daha oyalansın.

  Düşün ki o bir canlı bile değil. Yazdıklarına anlam verememek bile onun için oldukça lüks. Daha varlığının kendisi için ne anlam ifade ettiğini bile bilmiyor, kaldı ki senin onun için ne anlam ifade ettiğin tartışılsın. Boşuna nefesini tutarak boşluğa dikme gözlerini, neticede asla onun kadar hareketsiz olamazsın.

  Düşün ki iç sesinin bile çekmediği çok uzak bir mekandasın. Adını sorsan cevap alamaz, gözlerini kapatsan nerede olduğunu bulamazsın. Yan yana dizilmiş harf gruplarının arasındaki boşluklarda gidip gelmektesin. bu yazının etrafında bir tur atman dünyanın güneşin etrafındaki bir turundan uzun sürüyor. iyi haber bilinçli bir uğraşıdan çok uzaktasın. Kötü haber Daha yolun çok başındasın.

  Düşün ki komple "setting" sensin. Artık Harflerin ve yan yana dizilen kelimelerin sürtüşmesinden çıkan anlamların ta kendisisin. Doğal olarak bu yazıdaki okuma ihtimali düşünülen "o" da sensin. Her kurulan cümlenin hem öznesi hem objesisin artık. Taşıdığın yükün omuzlarını kesmeye başladığını hissediyorsun. Yorulup nefes nefese kalırsan dinlenmeyi sakın ihmal etme, neticede sonsuza kadar buradasın.
  7 -1 ... devlerin aski
 • en yakın arkadaşın biseksüel olması

  16.
  Hiçbir şey ifade etmez.

  En yakın arkadaşım dediğiniz insanlara bu şekilde bakabiliyorsanız normal arkadaşlara olan mesafeniz ürkütücü. En yakın arkadaş yahu bu, belki de sorgusuz sualsiz hayatında olabilen nadir insanlardan biri olması gerekmiyor mu? Ben en yakın arkadaşımın cinsiyetini görmüyorum ki bir de cinsel tercihine göre tavır takınayım. Kadın ya da erkek olması "en yakın arkadaş" pozisyonu için hiçbir zaman bir kriter olmadı ki. E hadi diyelim tamam olsun, mutlaka erkek ya da kız olması gerekiyor olsun, yine de tüm bu ilişkiyi nasıl bu kadar basit bir denkleme indirgeyebiliyorsunuz mesela? Heteroseksüel olması sizin için güven duymanızda büyük bir etkense o zaman nasıl "en yakınınız" olabiliyor?

  Bunu gerçekten anlayamıyorum sanırım.
  2 ... devlerin aski
 • sözlük yazarlarının itirafları

  168179.
  Hasta olamıyorum. Şöyle yaldır yaldır bi ağız tadıyla grip olmak istiyorum ya. Gözlerim sulu sulu, elimde bi ton peçete, babaanne battaniyesine sarılarak uzanmak istiyorum. Öksürdükçe biraz boğazım da acıyabilir ona da tamam. Zaten şu an yapmadığım onlarca işimi yapamamak için elle tutulur bir bahanem olsun, bir yandan da boş beleş film izleyeyim falan... En son ne zaman grip olduğumu hatırlamıyorum. baş ağrısı bile hala alışık olduğum bi durum değil. Hemen ölümcül bir virüs bulaşmış da son bir saatimmiş gibi triplere giriyorum. Velhasılkelam Ben ne zaman çayla çorbayla geçen bir hastalık yüzünden birkaç gün yorulana kadar yatarken bundan hiçbir pişmanlık duymayacağım ya? Yeter.

  Biliyorum ben ne bakınızı vereceğini. Evet derdimle ilgili olan buton evet. Biraz saygı arkadaşlar ama lütfenassndmdn. iyi be tamam.
  1 ... devlerin aski
 • sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

  15607.
  Düşünsene her zamanki bakkalına, marketine, okuluna, iş yerine giderken seni öldürmeyi kafasına koymuş tanımadığın bir manyak tarafından takip edilmişsin. Tesadüfen görmüş seni sessiz sedasız peşine takılmış. Belki girdiğin binanın tam karşısına geçip sabırla işinin bitmesini ve çıkmanı beklemiş. Dönüş yolunda ne olmuşsa birden vazgeçip hızla geçmiş gitmiş yanından, öylece yoluna devam etmene izin vermiş. gitmiş bir hafta sonra kendi annesini öldürmüş. Sorguda bir kişiyi öldürmekten son anda vazgeçtim diye anlatmış ve sen bunu sabah bir haberde okumuşsun. Düşün işte kaç kere fark etmeden ölümden dönmüşsün. Niye düşünmüyorsun mesela? Ben düşününce ne çeşit bir manyak oluyorum ya da? işte buralar hep kaygan zemin. Acil çıkış kapısı bazen, derin bir nefes alıp normal koşuşturmaya devam ettiğim.
  2 ... devlerin aski
 • oyunu bitirince sadece tebrik bildirimi almak

  4.
  Eskiden solitaire oyununun sonda tüm ekranı kaplayarak müthiş bir görsel şölen sunmasına alıştıktan sonra diğer tüm oyunların aynı tatminsizlik duygusunu yaşatmasına sebep olan durum. Asıl ben seni tebrik ederim diye sinirlenerek oyunu kapatmamak elde değil.
  3 ... devlerin aski
 • özgüven arttırmanın yolları

  20.
  Özsevgiden geçer kanımca. Bu konuda baya hassas olmak lazım ama. Mesela takdir edilecek bir şey yaptığın zaman kimsenin bir şey demesini beklemeden kafanda kendi kendinin omzunu sıvazlayacaksın, yanağına bir makas atacaksın, "aferin sana" diyeceksin hiç de çekinmeden. Yolda yürürken kulaklıktan dinlediğin bir sese, şarkıya güldüğünü düşünecek insanlar ama sen kendi kendini severken mutlu olacaksın. Sonra bu his o kadar iyi gelecek ki o bir kez çekinerek yaptığın şeyi tekrar tekrar yapacaksın, her defasında biraz daha derin bir nefes alarak. Bahsettiğim bu olay kesinlikle metafor falan da değil bu arada. Bir kere deneyin gerçekten. Takdir edilmek için başkalarına ihtiyaç duymadığını fark edince stres seviyesi de azalıyor. Tecrübeyle sabit.
  2 ... devlerin aski
 • kitaptan alıntı yapıp yazarım diye geçinmek

  3.
  Kişinin kendini tatmin etme yöntemlerinden biridir. Açıkça yapıldığı sürece bir sorun teşkil etmemeli nihayetinde bu da bir ihtiyaç değil mi?

  Direkt alıntı yapıp geçmek yerine Keşke ne kadar okuduğumuzu göstermek için kitap tavsiyelerinin yapıldığı başlıklara girip şu yazarın filanca kitabını okudum konusu böyleydi şu açıdan çok önemli bir kitap olduğunu düşünüyorum diyebilsek. Win win değil mi? Hem kültür ateşesi oluruz hem de bir faydamız dokunur da işte neyse...

  Özellikle bu platformda alıntı görmeye bile şükür eder hale gelmişken biraz önce bahsettiğim öneri o kadar lüks ki benim için. Direkt kinyas ile kayra kitabından bazı pasajların içindeki yer isimlerini ankara ile değiştirerek buradaki olur olmaz başlıklara kopyala yapıştır yapan "yazar" gördü bu gözler hey gidi. Milletin seri artılarıyla coştukça coşuyordu vatandaş. Daha bu seviyeyi aşan başka bir yazar da görmedim, hala tek geçerim.
  3 ... devlerin aski
 • yazarların okumakta oldukları kitap

  107.
  William Golding - Serbest Düşüş

  Aslı Erdoğan - Mucizevi Mandarin

  Julio Cortazar - Seksek

  Rousseau - Emilie.
  1 ... devlerin aski
 • yeni şeyler getiriyorum