• çehov makinası

  4.
  Kesinlikle gidip görülesi oyun. Fakat Çehov'un oyunlarını okumanız gerekiyor. Sahne, ışıklar, müzik o kadar güzeldi ki oyun başladıktan çok kısa bir süre sonra o derin sessizlik içinde martı gibi "ayyy çok güzell" deme gafletinde bulundum. Oyunculuklar ve kurgu da çok etkileyiciydi özellikle yolcu rolündeki Arda Baykal benim için büyük sürpriz oldu o ünlü geçidinin içinde bu oyunculukla onu nasıl duyamadık bir yerlerde göremedik hayret ettim doğrusu. Fakat çoğu izleyici oyunları bir gece önceden okumuş olacak ki arkalardan hep "bu üç kız kardeşler dimi? bu çocuk hangi oyundandı martıdan mı?" seslerini duydum lakin kendim de oyunun en başında konuştuğum için sinir olamadım. Bir de sahne ışık falan çok iyi diye arada telefonunu çıkarıp çekenler oldu her istemsizce o ışıklara gözüm kaydığında baya içimden saydırdım. Oyunun iki saat sürmesi mental olarak yoruyor ama oyun bitince anladım yani üç perde olsa da giderdi dayanırdım. Son olarak alkış merasiminde tüm gücümle ellerim acıya acıya alkışladım hatta onlar da bizi alkışlayınca "ay ne demek asıl siz hakkediyorsunuz buyrun alın tüm alkışlar size" triplerine girip daha çok alkışladım. izleyin, izletin.
  2 ... devlerin aski
 • cinler

  138.
  Yerli korku filmlerine başrol olan, gerçekten de üç harfli olması dışında bir numarası olmadığına inandığım şey. Hollywood filmlerindeki "ilk inanmayan gitsin ölsün abi" stratejisinden etkilenerek çekilmiş filmler izlendikten sonra "madem inanmıyorsun hadi çağır da görelim" denilerek konu kilit yapılmaya çalışılır. Fakat korku bulaşıcı olduğundan mütevellit arkadaş grubunda izlenilir.
  2 -2 ... devlerin aski
 • 8 lira 50 kuruş ile sevgiliyle neler yapılabilir

  11.
  Bir tane camel mentollü, 80 kuruşa bergamotlu buzlu çay, 50 kuruşa çitos ve üç tane mentollü sakızla Haliç'e inilir akşam oturması yapılır.
  2 ... devlerin aski
 • sunum şıklığı

  1.
  Her dönem sunum yapmaktan bezmiş öğrencilerin sunum sırasında giydikleri kombinlerdir. Daha içerik, materyal hazırlanmadan ne giyicem derdi başlar. O gün geldiğinde de arkadaşlar arasında "oooo bakıyorum sunum şıklığı" laflarıyla bayramlık giymiş çocuk gibi parlarsınız. Şahcımca da yaşanan bir durum olduğu için sebebini tamamen psikolojik olarak hazır hissetmeye bağlamaktayım.
  ... devlerin aski
 • kendi arasında sözlenen sevgililer

  40.
  Akşam ezan okunmadan eve yetişeyim diye koştururken bir yandan da aceleyle çıkarılıp pantolonun cebine sıkıştırılan yüzüktür. Annenin kirlileri ayırıp makinaya atarken bulmasıyla macera sona erer. "Ayşefatma valla babana söylerim bak yüzüğü geri ver çocuktan da ayrıl" tehditleriyle nice arkadaşım derin ikilemler yaşadı, hey gidi.
  -1 ... devlerin aski
 • sözlük yazarlarının nicklerinin anlamı

  664.
  Tek bir linkle açıklığa kavuşturacağım başlıktır.
  https://www.youtube.com/watch?v=xOuTq00t3_4+
  -1 ... devlerin aski
 • tek soruluk sınav

  11.
  Sınav çıkışı nedense "Oğlum bundan kimse 100 alamaz" diye düşündürten sınav. Diğer sınavlardan hep 100 alıyoruz çünkü.

  Edit: 100 almışım yauv.
  1 ... devlerin aski
 • yenilebilir sanat

  3.
  Bifteklicitos.jpg'dir.
  ... devlerin aski
 • zevk alınan ufak sapıklıklar

  1232.
  Evdeki kedinin 1.5 yaşına kadar döktüğü bıyıkları alt alta yapıştırdığın defteri açıp bakmak, nasıl da büyüdü kerata hissiyle kapatıp yerine koymak.
  1 ... devlerin aski
 • yanlışlıkla kedi öldürmek günah mı sorunsalı

  9.
  Önemli olan niyetse bu yapılanların karşılığı olarak olabildiğince hayvana yardım edilmelidir ki öbür dünyada yanayacak mıyım kaygısı şu dünyada bir işe yarasın.
  1 ... devlerin aski
 • vize haftası

  546.
  (bkz: kaderim dedim üzülmedim ki)
  4 ... devlerin aski
 • söylenmesi zevk veren ingilizce kelimeler

  2239.
  Permanent, particular
  1 ... devlerin aski
 • babanın söylediği unutulmayan sözler

  2143.
  Kızım sen saf mısın?
  4 ... devlerin aski
 • on birinci nesil yarına kadar sözlüğü terk etsin

  36.
  Ben kaçıncı nesilim acaba.
  ... devlerin aski
 • uludağ sözlükte çok fazla çalıntı başlık olması

  1.
  Gerçek hayattaki "her canlı ölümü tadacaktır"ın sanal dünyadaki karşılığıdır. Nitekim her sanal mecra bir gün çöplüğe dönüşecektir, doğal sonuçtur.
  ... devlerin aski
 • hanımefendi diye hitap eden erkek

  19.
  "hanımefendi bizim internet çalışmıyor" cümlelerine sık sık şahit olduğum babamdır. Nitekim erkeklere de "beyefendi bu fatura ne beyefendi" diye söylenir. Geçen kardeşimin de babamı rol model aldığını fark ettim resmen bir aile faciası benim canım ailem.
  ... devlerin aski
 • organ bağışı

  116.
  beni küçüklüğüme götüren başlıktır. ortaokulda bu konunun önemini vurgulayan hocama sınıfın en sessiz anını kollayıp sinsice ses tonumu yükselterek "Peki siz bağışladınız mı organlarınızı hocam?" diye sormuştum, şaşkınlıkla hayır demişti. Ben öldükten sonra tabii ki işe yarayan tüm organlarım kullanılsın, ölene kadarsa bu sinsiliği yapmaya devam edeceğim.
  ... devlerin aski
 • sözlük yazarlarını şu an mutsuz eden şeyler

  2022.
  vizeler, akademik araştırma dersi için yazmam gereken literatür taraması, diğer bir dersim için grupça çekilmesi planlanan kısa videolar silsilesi, bir grup "denek" öğrenci üzerinde tamamlamam gereken anketler ve o kutsal tarihin, bunların hepsinin biteceği zamanın 22 Nisan olması der köşeme çekilip çömerek acı çekerim.
  2 ... devlerin aski
 • bu gün yds için ne yaptın

  4.
  "the role of the gap between the ideal, western methodological culture and the educational traditions on the miserable, nervous students" başlığı altında irdelenmesi gereken konu. Nitekim her gün deli gibi, "full force" (!) çalışın arkadaşlar, çalışın yani zaman geçirmek için iyi oluyor.
  ... devlerin aski
 • 2014 lys 5

  20.
  daha çok yazarın zor buldukları sorular hakkında içlerini dökmelerini beklediğim sınav. sorulara da bakamıyoruz bari böyle öğrenelim hadi arkadaşlar girenler el atsın bi zahmet.
  ... devlerin aski
 • yeni şeyler getiriyorum