• robot icat etsek robotun özelliği ne olurdu

  20.
  Vizyon sahibi olması.

  Taze kan olur valla. ihtiyaç çok belli çünkü. Yine ortalık toz duman, yine espriler havada uçuşmuş müthiş. Şurada projem için bi fikir vardır diye girdim, birkaç entry dışında çoğunluk boş mermi sallamış.

  Buradan ilk önermeme dönüyorum ve öz eleştiri mahiyetinde sıradaki kadehi kendi vizyonsuzluğuma kaldırıyorum. Ben neden buradan fikir almayı düşünmüşsem...
  ... devlerin aski
 • sözlük yazarlarının kış fotoğrafları

  9.
  sözlük yazarlarının kış fotoğrafları
  Arkadaşlar parayla değil sırayla. Hepimiz o kadar foto çektik yükleyen çıksın kasmadan götürelim bu işi.

  Peşin edit: kontrol ettim de ben çekmemişim yaa sori. Böyle yerlerde pati izleri varmışçasına kabul ediverin bişi olmaz.
  2 ... devlerin aski
 • halk otobüsünde tecavüz dehşeti

  46.
  insanın asabını derinden bozan travmatik bi olay.

  Neden kendimi bildim bileli hangi durak olduğu fark etmeksizin son inen kişiyle indiğimin en çıplak örneği. Tanışmak isteyenler, yaşımı olduğumdan çok küçük söyleyince "adamlıklarına" sübyancılığı yakıştıramadıkları için "bak ben senin abin sayılırım istediğin zaman ulaş bana" demeyi ihmal etmeyip kapıyı açanlar şu potansiyele sahip değil mi yani?

  O kadının yerinde benim olmamam için hiçbir sebep olmaması, sadece şansına şu güne kadar böyle ağır bir şeyi yaşamamış olmam zaten başlı başına travma değil mi?

  Tecavüz kültürünü bunu yapan adama tecavüz etmek istediğinizi belirterek, fantezi döşeyerek çürütemezsiniz. Ben küfür etmiyorum bu adama, bela bile okumuyorum. gün yüzüne çıkartabileceğim sözlü bir tepkim yok, daha derinlerde çünkü yaşattığı tehdit, daha gerçek. Olur da şu adam da hak ettiği cezayı almazsa, olur da serbest bırakılırsa artık bunları diyecek halim kalır mı onu bile bilmiyorum. Buradan defolup gitmek için en küçük bir pişmanlık kırıntısı, kafamda soru işareti kalır mı? Zannetmiyorum.
  3 ... devlerin aski
 • gecenin gif i

  1563.
  gecenin gif i
  2017 temsili
  10 -2 ... devlerin aski
 • boşanma sebepleri

  165.
  Ortadan sıkılmış diş macunu.

  Gerçekte boşanma sebebi sayılıyor mu müthiş merak ediyorum ya. Sitcomlarda bolca Gördüğümüz bu nane nereden çıktı acaba enter.
  1 ... devlerin aski
 • 6 ocak 2017 istanbul kar yağışı

  54.
  Kara gömülü bir şekilde "yol filmi setinden... Sene 82..." notuyla fotoğraf paylaşmama sebep olacaktır. Biri beni durdursun.
  1 ... devlerin aski
 • musmutlu eden olaylar

  22.
  Sherlock'un yeni bölümünü mezun olmadan izleyebilmek.

  Esas bir drama queen olarak bu yıl beni musmutlu eden olayları bir kağıda not edip kutuma atmaya karar verdim. işte seneye yılbaşında açıp okuyacağım nelere sevinmişim diye. Bence olayın asıl dramatik olan kısmı şu ana kadar sadece 1 (bir) tane deneyim yazabilmiş olmam. Diğer taraftan moralimi bozan şeyler en az beşi buluyor, oturup sayınca. Hatta bu gerçek de moralimi bozuyor. En az altı diyebiliriz bu durumda. Şu an En poker face suratımla mal mal kutuma bakıyorum. Seneye kadar dolmayacak bence. Her iyi olayı bir A4 kağıdına yazarsam belki. Bekleyip göreceğim.
  1 ... devlerin aski
 • gecenin alakasız fotoğrafı

  616.
  gecenin alakasız fotoğrafı
  1 ... devlerin aski
 • reina saldırganı sanılan adamı komalık etmek

  27.
  (bkz: linç kültürü)
  ... devlerin aski
 • sonra döndüm dedim ki

  920.
  Fare imgesi durup dururken gitti. Denetim masasından ayarlara gidip bazı kutucukları seçerek değişiklik yapmak istiyorum, kutucuğu seçmek için enter'a basıyorum olmuyor. Nasıl seçeceğimi ya da genel olarak bu sorunu nasıl düzelteceğimi bilmiyorum. Umarım bi fikrin vardır ve mesaj kutumu yeşillendirirsin. Bi umut.
  -1 ... devlerin aski
 • sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

  3787.
  sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar
  Baktıkça geriniyorum. Esnemek gibi gerinmek de bulaşıcı yüzde yüz gerçek.
  10 -1 ... devlerin aski
 • istanbul üniversitesi hukuk fakültesi

  212.
  Hedef gösterilen yerlerden sadece bir tanesi.

  Şaka gibi. Eskiden oraya buraya liselilerin yazdığı "bugün de ölmedim anne" lafına bakıp bakıp gülerdim, "herkes Polat Alemdar zaten aferin ölmemişsin ne güzel" falan diye. Ben "şu an" ölmedim, üçteki sınav için giderken yolda da ölebilirim, fakülte içinde de ölebilirim, arkadaşlarımın ölüm haberini de alabilirim. Bugün de ölmedim demem için henüz erken yani. Yaşamayı ummak, buna alıştırılmış olmak, korku terörünü kanıksadığını fark etmek gerçekten şaka gibi. Ne kadar işe yarayacağını bilmiyorum ama #önlemalın. Arkadaşlarımın televizyonda sadece 30 saniye yer bulacak "şehit" haberini almak istemiyorum, keza ailemin de benim için aynı haberi görmesini...

  #önlemalın
  #önlemalın
  #önlemalın
  4 -2 ... devlerin aski
 • böcek yiyen insan

  6.
  Bir böcek yiyen bitki kadar ilginç olmayan insandır.

  (bkz: Venus Fly trap)

  Kendime alıcam tohumlarını, arada parmağımı kaptırmalı oyun oynamayı düşünüyorum. Ya çok tatlış bir şey değil mi. Avı bol olsun şimdiden, evi düşmanlardan güzelce korusun canım müstakbel bitkim.
  ... devlerin aski
 • türk kızlarındaki akıl almaz nankörlük

  16.
  Akıl alır nankörlüktür. Şöyle ki;

  Cinsiyet rolleri sadece kadınlara biçilmiş bir takım kurallar ve yasaklardan oluşmuyor. Şiddetin her türlüsü kadın üzerinden daha açık pratik edilebiliyor sadece. Aynı denkleme erkeği oturttuğun zaman "adam olmak", "askere gidip erkekliğini kanıtlamak", "çok çalışıp eve ekmek getirmek", hatta "evin direği olmak" gibi bir çok görev ve yasaklar ortaya çıkıyor. Şimdi bu talihsiz açıklamaya baktığım zaman kişinin yaşadığı zamanda ve coğrafyada normalleştirilmiş ve alnına "to do list" şeklinde yapıştırılmış bir çok görevi olduğu gibi kanıksadığını görüyorum. Bununla yaşayan bir insanın kadınlar için de aynı şeyi istemesi, onları bu ölçütlere göre kategorilere ayırması ne kadar absürt olabilir ki?

  Sen önce bi üstündeki baskıyı, sana dayatılanları gözden geçir. Sonra başka insanları kategorilere ayırırsın elbet.
  1 -2 ... devlerin aski
 • rize denince akla ilk gelenler

  663.
  (bkz: uy)
  ... devlerin aski
 • sivasta öğrencilerini tankn önüne yatıran öğretmen

  26.
  Çocuk istismarlığı suçundan belli bir yaptırıma maruz bırakılması gereken öğretmendir. Çocuğu onun farkında olmadığını bile bile herhangi bir ideolojinin kuklası yapmak ancak istismarla açıklanabilir çünkü.
  2 ... devlerin aski
 • tanrı ya sorulacak tek soru

  2236.
  Büte kalacak mıyım?
  ... devlerin aski
 • en kral feministin bile erkek üstünlüğü kabulu

  1.
  Troll deneme bir-ki'si.

  Peki Feministi tanımlarken bile eril bir dil kullanmaya kaç puan? Kral değil o kraliçe diyeceksinssd. Nitekim Gezme ceylan bu dağlarda seni mor pankartlara sararak avlarlar.

  Peşin büdüt: işin enini boyunu ciddi tartışacak olan sözlük yazarı kalmadı bence artık, ne yordunuz be. Yalnız öyle böyle değil baya iyi yordunuz.
  3 ... devlerin aski
 • kitap alıntıları

  509.
  kitap alıntıları
  Güldürdü.

  Edit: engereğin gözü / zülfü livaneli
  4 ... devlerin aski
 • sözlük erkeklerinin fotoğrafları

  3509.
  sözlük erkeklerinin fotoğrafları
  Fotoğraflarda çirkin çıktığım doğrudur. iç güzelliğe önem veren kıslar zaten ne yapacağını biliyor...
  20 ... devlerin aski
 • yeni şeyler getiriyorum