• anın görüntüsü

  17311.
  anın görüntüsü
  Kardeş sen hatırlama bence
  3 -1 ... devlerin aski
 • baba denince akla ilk gelenler

  212.
  Karşılıksız, katıksız, elle tutulur yoğun bir sevgi şelalesi. Gerektiğinde dert transferi. Kimseye gösteremeyeceğim bir tolerans, dönüp içine baktığımda kendimi gördüğüm ayna. Nitekim Gün geçtikçe ona daha çok benzediğimi hissediyorum.
  ... devlerin aski
 • öğretmenin deftere attığı yıldız

  29.
  En pratik ve ekonomik dış motivasyon tekniklerinden biridir.

  Üniversite sınavlarına hazırlanırken çözdüğümüz testler için mavi mürekkepli "ankara'nın gülü", yapmadıklarımız içinse kırmızı mürekkepli "mal vallahi mal" diye kaşe basan şahsına münhasır hocamı da anmadan geçmeyeyim. Hızını alamayınca kafamıza basardı da saçımız kıpkırmızı olurdu. Motive etme kısmına değinmiyorum zaten. Bir yıldız etmezdi tabii ki de.
  1 ... devlerin aski
 • sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

  11279.
  Evcil hayvanının fotoğrafına konuşma balonu ekleyip peltek peltek üç yaşındaki çocuk gibi konuşturan insanlar adına kendi kendime üzülüyorum. Manyağım çünkü. Gözlerim bunu hak etmiyor ya da. Sıkıntılı haller.
  2 ... devlerin aski
 • soru sorulmadıkça konuşmayan tip

  34.
  (bkz: en sevdiğim)

  Böyle insanlar hayata olan inancımı tazeliyor. Etkileşim sırasında içsel bi dinginlik ve peşi sıra yaşanılan konforun kafası bak çok az şeyde var.
  8 -1 ... devlerin aski
 • sevilen kişiyi unutma yöntemleri

  47.
  Kafada hologram gibi dönüp durup en son Midede fiziksel bir boşluğa dönüşen o şeyi dibine kadar yaşayarak.

  -Mış gibi yaparak acıyı mundar etmeyin arkadaşlar. Ne hissediyorsanız derin derin içinize çekerek yaşayın. Sonra Kanıksamak kabullenmeyi getiriyor. Duygu Durumunuz stabil hale gelince de farklı arayışlar içine giriyorsunuz zaten.

  Evet aşk doktorunuz konuştuasdf. Düşün yani nasıl çok şey biliyorsam ulusa sesleniyorum allah allah. Bu sözlük de insanı şizo yapıyor.
  3 ... devlerin aski
 • inci sözlüğün battığını belirten fotoğraf

  1.
  Bu gerçekten ne?!

  insanı dumura uğratan fotoğraf.
  -1 ... devlerin aski
 • günün fotoğrafı

  1221.
  günün fotoğrafı
  6 ... devlerin aski
 • trip atma

  6.
  ikili ilişkilerin kilometre taşı.

  Peki herhangi bir tartışma esnasında trip attığınızı fark ettiğiniz an "şu an trip atıyorsun, atma" Uyarılarına maruz kalıp "hayır trip falan atmıyorum" atağıyla karşı tarafa yedi ölümcül günahtan sekizini işlemişçesine tripception yaşatmaya kaç puan? işte o noktada hiç ciddi kalamıyorum. Kavga falan hikaye oluyoasdf.

  Bir de cinsel kimliklerden bağımsız olarak sahiplenilmesi ümit verici olurdu. Trip atmak deyince hala dudağını şişire şişire "aşkom ölüorm ama nyse ii gcler" tarzı konuşan kız taklidi yapmak fazlasıyla kusturdu çünkü.
  ... devlerin aski
 • günlük tutan insanlar

  15.
  Kimse görmesin diye türlü yöntemlere başvuran insanlardır. Başka dilde mi yazmadık, tuttuk ayakkabı kutularında mı saklamadık, kodlu dandik bi harf skalası oluşturup onla mı yazmaya çalışmadık. Şu gözler neler gördü hey gidi. Sanki hapishanede kaçış planını saklıyoruz ama işte o gizlilik hali ferah bir özgürlük demosu yaşatmıyor muydu, ben yaşatıyordu diyorum.

  Günlük tutma ödevlerine kıl olan biri olarak, küçükken yaptığım en güzel şey büyüyünce adına bilinç akışı diyeceklerini öğreneceğim mini bir seriydi. Oturur ne düşünüyorsam alakalı alakasız her şeyi yorulan kadar yazar sonra da günlük niyetine saklardım. Kendim için en doğru olanını bu kadar küçük yaşta bulmak şaşırtmıyor değil.

  "içimi dökeyim" diye gecenin bilmem kaçında oturup deneyimler üstüne düşünerek odaklanınca sayfanın sonunu derbeder pessimist olarak kapatıyorum. Bunun en net sağlaması şu an yaşanıyor aslında. Gayet tebessüm ederek başladığım yazıda geldiğim noktaya bak. Çıkmaz sokak. Bilinç akışına dön. Tamam evet. Bi deneyeyim.

  Günlük insanı pesimist yapıyor. Çok fazla düşünmek, kendine acımakla sonlanıyor. Güzel bir anıyla başlayan yazı ölümle noktalanabiliyor. Sıkıcı. Dürüst olmam gerekirse devastating, yıkıcı. Ana odaklı kalıp bilinç akışını kaydetmek, beyin sinyallerinin her an nasıl bir bağlantıyla sana ne hatırlatacağını bilmeden bodoslama gitmek müthiş bir heyecan. Positive tutuyor beni.

  içini dökmek yaşananlara projeksiyon tutmak demek; sıralayarak, neden sonuç ilişkisiyle bağlantı kurarak, kendine bir yol çizmeye çalışarak. Gözlerini kapatıp bilincinin seni hangi noktalara götüreceğini denemek daha ufuk açıcı, daha anda hissettiren, hatta günün sonunda daha gerçek. Yorumlama yok bu süreçte çünkü, olan biteni olduğu gibi aktarma var sadece. Dolayısıyla kendine karşı güçlü negatif duygular beslesen bile odaklanamıyorsun ve puf, uçuyor.

  Neyse. işte böyle.

  Sahi başlık neydi?
  2 ... devlerin aski
 • erdi ünver

  39.
  Günlük hayatında sadece bir günlüğüne şu el kol hareketleri ve üslubu kullanacak olsa ağır dayak yiyecek olan yarışmacı. Tamam ekran önü için hazırlanmışsın da, Recep ivedik gibi bu ne yani. Gerçekten hala laga luga yapıp "halk gerçeği görüyor" mesajıyla tribünlere oynayan insanlar prim yapabiliyor ya ben şok. ilk haftalarda elenmezse reyting düşürtür, o derece karikatürize edilmiş bi tip. Bizimle değilsin.
  4 ... devlerin aski
 • kedilerin gariplikleri

  207.
  Yüzünü duvara dönüp saatlerce duvara bakması. Dikkatini çekmek için el kol hareketi yapınca kafasını milim oynatmadan göz ucuyla "salak salak napıyon" bakışını atarak tekrardan duvara odaklanması.

  (bkz: duran adam)
  3 ... devlerin aski
 • internet ortamında yapılan kral yorumlar

  12.
  internet ortamında yapılan kral yorumlar

  Kendi kendisinin sağlamasını yapıyor ben evet diyorum.
  1 ... devlerin aski
 • dr

  153.
  Bilgisayar oyunları da satın alabileceğiniz site.

  Kardeşime doğumgünü için assassin creed bilmem kaçıncı sürümünü alayım dedim. işte CD'sini alıcam meğersem yaşadığım yerde yokmuş, penguen varmış sadece. Alakasız başka bir hediye aldıktan sonra kardeşime dedim sana alacaktım böyle böyle oldu diye. Tuttu bana "steam denen bir şey var" dedi. "kartımdan bir şey alamazdım hem kaç günde gelecek oradan belli değil" dedim. Baya güldü. Meğer bu mereti telefondaki liralarla alabiliyormuşsun, bir de steamde hesabı varmış oraya gidiyormuş oyun, eve gelen bir şey yok yani. Ben gittigidiyor gibi bir şey zannediyorum. Sonra da "buna teknoloji diyorlar belki duymuşsundur" diye laf soktu. Hayır anlamıyorum yani Elle tutulmayan bir şey nasıl hediye olabilir. Ben onu hediye paketine saramadıktan sonra ne yapayım yani. Kendimi +50 gibi hissediyor ve sakin kalamıyorum. babam ona bilgisayarda bocaladığı zamanlarda güldüğümde şu anki yaşımdan en az 20 yaş büyüktü. Bu nasıl bi generation GAP allahım, sarhoş olamıyorum.
  2 ... devlerin aski
 • arka sıradakiler

  562.
  arka sıradakiler

  (bkz: bariz gıcık oluyorum)
  1 ... devlerin aski
 • galerideki en güzel fotoğraf

  150.
  galerideki en güzel fotoğraf
  Upuzun bir süredir.
  8 -1 ... devlerin aski
 • gecenin yakışıklısı

  12.
  geceye bir yakışıklı bırak
  SA.
  17 -2 ... devlerin aski
 • sevmediğiniz özellikleriniz

  87.
  Kaç kere söylicem tabii ki dört çarpı dört ultra über adam gibi adamlığım. Fazla iyiyim de bu dünya için, yapacak bir şey yok.
  3 ... devlerin aski
 • gecenin fotoğrafı

  3383.
  gecenin fotoğrafı
  Asıl sen stay calm canım ya, seni boğduktan sonra doğru soslarla pişirip yiyecek potansiyelde bir türlü karşı karşıyasın neticede. Ama point of view güzel.
  -2 ... devlerin aski
 • cesur yürek

  24.
  Deli yürek'in adisdas'ı.
  Vasatlıque.
  2 ... devlerin aski
 • yeni şeyler getiriyorum